فهرست مطالب این صفحه

ثبت گارانتی رستاک

جهت فعال‌سازی گارانتی رستاک رایانه و استعلام اصالت محصول بر اساس شماره سریال درج شده بر روی جعبه، از طریق لینک زیر اقدام کنید.‌

اطلاع رسانی گارانتی

جهت استعلام وضعیت گارانتی محصولات رستاک یارانه می توانید با در دست داشتن شماره سریال درج شده بر روی بسته بندی محصول و اطلاعات حساب کاربری خود، مدت زمان باقی مانده از گارانتی را در لینک زیر مشاهده کنید.

اطلاع رسانی تعمیرگاه مرکزی​

شما می‌توانید آخرین وضعیت دستگاه خود را در تعمیرگاه مرکزی رستاک رایانه، از طریق لینک زیر مشاهده نموده و پیگیری‌های لازم را در این خصوص انجام دهید.

استعلام اصالت گارانتی رستاک رایانه

اطلاع رسانی اصالت گارانتی

برای استعلام اصالت گارانتی رستاک بر روی آیکون کلیک کنید.

راهنمای ثبت گارانتی در پنل اختصاصی رستاک رایانه

جهت اطلاع و راهنمایی از مراحل ثبت گارانتی، ویدیوی زیر را مشاهده نمایید؛ در صورت وجود مشکل یا مغایرت در هر مرحله می‌توانید با کارشناسان رستاک رایانه ارتباط بگیرید.

شرایط گارانتی

نکته!
  • استفاده از کارت گرافیک‌‌های سری گیمینگ برای مصارف ماینینگ منجر به ابطال گارانتی می‌شود.
  • گارانتی LIFETIME یا مادام العمر به مفهوم گارانتی تا زمان تولید آن کالا توسط تولید‌کننده می‌باشد و در صورتیکه تولید آن کالا متوقف شود گارانتی نیز به اتمام خواهد رسید.
دستگاه امانی

با توجه به اینکه برخی مشتریان از نوت بوک و هارد خود برای تحصیل یا فرایندهای کاری استفاده می‌نمایند که فقدان آن، منجر به ضرر و زیان مشتری می گردد؛ شرکت رستاک رایانه این آمادگی را دارد که در بازه‌ی دریافت تا تحویل کالای مشتری، یک دستگاه امانی در اختیار مشتری قرار گیرد تا جلوی ضرر احتمالی ایشان گرفته شود. برای دریافت دستگاه امانی فقط کافیست در هنگام تحویل کالا به تعمیرگاه مرکزی، درخواست نمایید.

ایراد فراگیر

گاهی اوقات در محصولات تولید شده ایرادی فراگیر مشخص می‌شود که شرکت‌های تولید کننده بطور رسمی به مراکز سرویس خدمات اعلام می‌نمایند و راه حل رفع آن نیز اعلام می‌گردد. در این مواقع اگر آن مدل خاص قبل‌تر توسط مشتریان به سرویس خدمات مراجعه داشته باشد؛ از طریق پیامک اطلاع رسانی خواهد شد. برای مابقی مشتریان نیز مراتب بصورت کامل در سایت رستاک رایانه اعلام می‌گردد.

سفارش قطعه

با توجه به تنوع محصولات و نیاز به پشتیبانی آن‌ها بعد از اتمام بازه گارانتی و جلوگیری از رفت‌و آمد غیرضرور، در سایت رستاک رایانه قسمت سفارش قطعه امکانی برای مشتریان مهیا شده است تا با وارد نمودن مشخصات دستگاه خود و قطعه مورد نیاز، در کمتر از سه روز کاری، موجودی و قیمت به ایشان اعلام و در صورت تایید و بعد از دریافت بیعانه، قطعه مورد نظر برای ایشان تهیه خواهد شد.

نظرسنجی

با توجه به اینکه نظرات مشتریان جهت بهبود و اصلاح فرایندها برای مجموعه رستاک رایانه از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است، در سایت رستاک رایانه پذیرای تمامی نظرات مشتریان گرامی هستیم.

تمدید گارانتی

در صورتیکه مشتری درخواست افزایش یا تمدید مدت گارانتی کالا داشته باشد، ضمن بررسی مدل کالا و ارزش آن، هزینه تمدید گارانتی محاسبه و به اطلاع مشتری می‌رسد و  در صورت توافق طرفین، کارت جدید صادر خواهد شد.

شعبات شرکت

شرکت رستاک رایانه‌، درحال حاضر، در سراسر کشور 5شعبه فعال دارد که مشتریان گرامی می‌توانند با مراجعه به آنها مشکلات خود را مرتفع نمایند. اگر نیاز به ارسال کالای مشتری به دفتر مرکزی باشد، این فرایند بدون هزینه برای مشتری توسط تیم رستاک رایانه انجام می شود؛ در واقع هزینه رفت و برگشت از شعبات به دفتر مرکزی با شرکت خواهد بود.

تعویض کالای غیر نو با نو

جهت رضایت مشتریان، کالای غیرنوی مشتری قیمت‌گذاری شده و با دریافت مابه‌التفاوت قیمت محصول با کالای پیشنهادی و یا مورد نظر مشتری تعویض خواهد شد.

هزینه ایاب و ذهاب

اگر مشتری کالای خود را برای گارانتی ارسال نماید هزینه های ایاب و ذهاب آن با مشتری می باشد؛ اگر کالا توسط نمایندگان ما از سراسر کشور ارسال گردد، تنها هزینه یک طرف با مشتری ‌ست.

تعویض محصول با عیوب تکراری

اگر مشتری مراجعات مکرر با یک عیب تکراری ناشی از ایراد فنی محصول (شامل ایرادات نرم افزاری نمی‌شود) داشته باشد، گارانتی رستاک رایانه محصول را با کالای دیگری که مشابه و دارای شرایط باشد تعویض می‌نماید.

مدت‌زمان گارانتی

مدت زمان گارانتی قطعات مختلف در کارت گارانتی مشخص شده است و مشتریان گرامی هنگام خرید کالا حتما باید به این تاریخ دقت نمایند.

پشتیبانی بعد از اتمام گارانتی

بعد از اتمام تاریخ گارانتی محصول، شرکت رستاک رایانه بسته به نوع محصول، خود را موظف به پشتیبانی و تامین قطعه بصورت خارج گارانتی می‌داند؛ البته در شرایطی که قطعه قابل تهیه باشد و مشتریان گرامی با هزینه قطعه موافقت نمایند.

مراکز پاسخگویی

واحد پشتیبانی دفتر مرکزی با شماره 66414243 21 98+ در دسترس است. مشتریان می‏ توانند در صورت عدم وجود مرکز خدمات در شهر خود با دفتر مرکزی تماس بگیرند. واحد مجهز کال سنتر با نیروهایی مسلط به مباحث فنی پاسخگوی سوالات مشتریان می باشند.

دیرکرد در تعیین تکلیف

با توجه به اینکه برخی دستگاه‌ها برای تعمیر نیاز به قطعه دارند، شرکت رستاک رایانه خود را موظف می‌داند طی سی روز کاری تامین قطعه نماید. در صورت عدم توانایی شرکت در تامین قطعه در این مدت زمان، به میزان مازاد بر این مدت، به تاریخ گارانتی محصول افزوده خواهد شد.

آسیب‌دیدگی دستگاه

اگر کالای مشتری در زمانی که نزد شرکت امانت است، دچار آسیب دیدگی فنی یا فیزیکی شود، گارانتی رستاک رایانه خود را متعهد می داند که قطعه آسیب دیده را بدون هزینه تعویض نماید و اگر قطعه موجود نبود، دستگاه برای مشتری تعویض خواهد شد.

ضمانت قطعات تعویض شده

قطعات تعویض شده در خارج از دوره ضمانت به منظور رعایت حقوق مصرف کنندگان و اطمینان خاطر شرکت از قطعه مصرف شده به مدت 6 ماه برای مشتری تضمین تعمیر یا تعویض می‌گردد.